HOME
SCHEDULES/STANDINGS
VENUES
Lost Creek - Field 8
Sat September 12, 2020
TYPE
TIME
DIVISION/FLIGHT
HOME TEAM
RESULT
AWAY TEAM
Crossover
8:30 AM
G2009 - Eastern Conference Bracket C
RISE SC - 09G Nike Volt
:
RISE SC - 09G Nike Vivid
Crossover
11:30 AM
G2009 - Eastern Conference Bracket A
RISE SC - 10G Nike Volt
2
:
0
AHFC 09G Premier 1 C
Crossover
1:00 PM
B2009 - Eastern Conference Bracket C
RISE SC - 09B Nike Volt
0
:
2
AHFC 09B Premier 1 C
Sat September 19, 2020
TYPE
TIME
DIVISION/FLIGHT
HOME TEAM
RESULT
AWAY TEAM
Crossover
8:30 AM
B2009 - Eastern Conference Bracket C
RISE SC - 09B Nike Volt
1
:
4
SG1 09B Black 2
Crossover
10:00 AM
G2009 - Eastern Conference Bracket D
All Nations Sports Academy - ANSA SC 09G
2
:
0
AHFC 09G Black W
Crossover
11:30 AM
G2009 - Eastern Conference Bracket A
RISE SC - 10G Nike Volt
2
:
3
AHFC 10G Pre ECNL
Crossover
1:00 PM
G2009 - Eastern Conference Bracket B
RISE SC - 10G Nike Vivid
5
:
0
Houstonians FC 2009 G
Crossover
2:30 PM
B2009 - Eastern Conference Bracket A
All Nations Sports Academy - ANSA SC 09B
2
:
0
AHFC 09B Elite
Sat September 26, 2020
TYPE
TIME
DIVISION/FLIGHT
HOME TEAM
RESULT
AWAY TEAM
Crossover
1:00 PM
G2009 - Eastern Conference Bracket C
RISE SC - 09G Nike Vivid
1
:
5
AHFC 09G Premier 2 C
Crossover
2:30 PM
G2009 - Eastern Conference Bracket B
RISE SC - 10G Nike Vivid
2
:
1
AHFC 09G Blue W
Crossover
4:00 PM
B2009 - Eastern Conference Bracket A
All Nations Sports Academy - ANSA SC 09B
2
:
0
Houstonians FC 2009 B
Sat October 03, 2020
TYPE
TIME
DIVISION/FLIGHT
HOME TEAM
RESULT
AWAY TEAM
Crossover
8:30 AM
B2009 - Eastern Conference Bracket E
RISE SC - 09B Select Nike Volt
4
:
1
AHFC 09B Black C
Crossover
11:30 AM
G2009 - Eastern Conference Bracket A
RISE SC - 10G Nike Volt
0
:
3
Challenge 2010
Crossover
1:00 PM
G2009 - Eastern Conference Bracket C
RISE SC - 09G Nike Vivid
:
SG1 10G
Crossover
2:30 PM
B2009 - Eastern Conference Bracket C
RISE SC - 09B Nike Volt
0
:
0
MAFC 09
Crossover
4:00 PM
B2009 - Eastern Conference Bracket D
RISE SC - 09B Select Swoosh Sky
1
:
1
AHFC 09B Premier 2 C
Sat October 10, 2020
TYPE
TIME
DIVISION/FLIGHT
HOME TEAM
RESULT
AWAY TEAM
Crossover
8:30 AM
B2009 - Eastern Conference Bracket B
RISE SC - U12B Pre-Elite Swoosh Navy
0
:
1
AHFC 10B Pre-ECNL
Crossover
10:00 AM
B2009 - Eastern Conference Bracket B
All Nations Sports Academy - ANSA SC 10B
2
:
7
Houstonians FC 2010 RED B
Crossover
11:30 AM
G2009 - Eastern Conference Bracket D
All Nations Sports Academy - ANSA SC 09G
1
:
1
Challenge 2010 Red
Crossover
1:00 PM
G2009 - Eastern Conference Bracket B
AHFC 09G Blue SW
3
:
2
RISE SC - 10G Nike Vivid
Sat October 17, 2020
TYPE
TIME
DIVISION/FLIGHT
HOME TEAM
RESULT
AWAY TEAM
Crossover
11:30 AM
B2009 - Eastern Conference Bracket C
RISE SC - 09B Nike Volt
2
:
3
AHFC 09B Blue CF
Crossover
1:00 PM
B2009 - Eastern Conference Bracket C
AHFC 09B Blue SW
1
:
3
Challenge United 09 Copa
Crossover
2:30 PM
G2009 - Eastern Conference Bracket B
RISE SC - 10G Nike Vivid
2
:
1
AHFC 10G Elite
Crossover
4:00 PM
B2009 - Eastern Conference Bracket A
All Nations Sports Academy - ANSA SC 09B
3
:
0
Dynamos SC - 09B-Gold
Sat November 07, 2020
TYPE
TIME
DIVISION/FLIGHT
HOME TEAM
RESULT
AWAY TEAM
Crossover
8:30 AM
B2009 - Eastern Conference Bracket E
AHFC 09B Black SW
1
:
1
Dynamos SC - 09B-Silver
Crossover
10:00 AM
B2009 - Eastern Conference Bracket C
RISE SC - 09B Nike Volt
4
:
1
Challenge United 09 Copa
Crossover
11:30 AM
B2009 - Eastern Conference Bracket B
RISE SC - U12B Pre-Elite Swoosh Navy
:
Cedar Stars Rush Houston - 2009 Boys Black
Crossover
1:00 PM
G2009 - Eastern Conference Bracket C
RISE SC - 09G Nike Volt
0
:
4
Challenge 09 Red East
Copyright 2024 Total Global Sports, Inc.
|
TERMS OF USE AGREEMENT
|
CHILDREN'S ONLINE PRIVACY POLICY
https://6gghcuizn3.execute-api.us-east-1.amazonaws.com/ProdStage